Aktivity v okolí

Poloha nášho domčeka

Náš domček sa nachádza v severnej časti Slovenska, na hrebeni obklopujúcom dedinku Veličná. Počas dlhých prechádzok po dedinských kopcoch sa tu môžete kochať krásnymi panoramatickými výhľadmi na okolitú prírodu. Ponúkame tiež možnosť poznávacej jazdy z konského sedla, ktorá začína priamo pri chatke a môžete si ju zarezervovať ako pár, ale aj pre celú rodinu. Viac o ponuke jazdy na koníkoch sa dočítate tu: (odkaz na Pod Lipou)

Oravský región

Láka Vás súkromie a ničnerobenie alebo ste skôr dobrodružný typ? Možnosti na trávenie voľného času sú v tomto regióne naozaj rôznorodé. V nasledujúcich riadkoch Vám ponúkneme pár tipov na zaujímavé miesta na Orave, ktoré môžete počas Vášho pobytu navštíviť.

Počas Vášho pobytu môžete navštíviť

Atrakcie, výstupy, prehliadky

Dolný Kubín

Milovníkov pamiatok očaria krásne historické budovy v centre mesta, park dejateľov, či múzeum P.O. Hviezdoslava. V meste môžete obdivovať aj drevený kolonádový most, ktorý je večer krásne osvetlený a ideálny na romantickú prechádzku. Na svoje si prídu aj návštevníci, ktorí obľubujú vodnú zábavu, keďže v našom meste sa nachádza známy aquapark otvorený celoročne – AquaRelax.

Kubínska hoľa

Patrí medzi najvyhľadávanejšie zjazdovky na Slovensku. V zimnom období sa okrem skvelej lyžovačky pokocháte nádherným výhľadom na Západné Tatry a Chočské vrchy . V lete si môžete požičať špeciálne horské terénne trojkolky, ktorými môžete zjazdiť Kubínsku Hoľu pripravenou trasou. Zaujímavosťou je aj lanový park Tarzánia, kde si prídu na svoje nielen detskí návštevníci. O adrenalínový zážitok sa postará najdlhší a najmodernejší Zipline v strednej Európe. Je bezpečný a vhodný aj pre malých návštevníkov a priamo k štartu sa vyveziete lanovkou. Pre vášnivých turistov okolie ponúka množstvo turistických chodníkov.

Oravský hrad

Tento hrad patrí medzi hlavné turistické atrakcie a dominanty Oravy a odporúčame ho navštíviť každému. Je výnimočný nielen svojim vzhľadom, ktorý je z každej strany iný, ale aj nádherným okolitým prostredím, keďže sa týči na strmom brale a je obklopený prírodou. Popod bralo hradu môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu plťou po rieke Orava.

Choč

Choč je najvyšší vrch na Orave a je mnohými považovaný za najkrajší výhľadový vrch na Slovensku. Ponúka nádherné výhľady do šíreho okolia a na všetky významné slovenské pohoria: Západné Tatry, Liptovskú Maru, Nízke Tatry, Veľkú i Malú Fatru a Podtatranskú kotlinu.

Terchová

Táto malebná dedinka je známa najmä pre svoju históriu spätú s Jurajom Jánošíkom. Je vstupnou bránou do regiónu Malej Fatry a Vrátnej doliny. Ponúka množstvo možností pre ľahkú turistiku, ale aj náročnejšie túry ako napríklad výstup na Veľký Rozsutec, Stoch, Chleb,… Po celodennej turistike si môžete vychutnať skvelé miestne špeciality v lokálnych reštauráciách alebo navštíviť miestne múzeum Jánošíkov dom.