fbpx

Atrakcie v okolí a na Orave

Domček v korunách stromov na rozkvitnutej lúke

Poloha nášho domčeka

Náš domček sa nachádza na Orave, v severnej časti Slovenska, na hrebeni obklopujúcom dedinku Veličná. Počas dlhých prechádzok po dedinských kopcoch sa tu môžete kochať krásnymi panoramatickými výhľadmi na okolitú prírodu. Ponúkame tiež možnosť poznávacej jazdy z konského sedla, ktorá začína priamo pri chatke a môžete si ju zarezervovať ako pár, ale aj pre celú rodinu. Viac o ponuke jazdy na koníkoch sa dočítate na stránke o domčeku Pod Lipou v korunách stromov.

Atrakcie a oddych v Oravskom regióne

Láka Vás súkromie a ničnerobenie alebo ste skôr dobrodružný typ? Možnosti na trávenie voľného času sú v tomto regióne naozaj rôznorodé. V nasledujúcich riadkoch Vám ponúkneme pár tipov na zaujímavé miesta a atrakcie na Orave, ktoré môžete počas Vášho pobytu v korunách stromov navštíviť.

Počas Vášho pobytu v North House môžete navštíviť tieto

Atrakcie, výstupy a prehliadky na Orave

Most na rieke v Dolnom Kubíne

Dolný Kubín

Aquapark, architektúra a múzeá

Milovníkov pamiatok očaria krásne historické budovy v centre mesta, park dejateľov, či múzeum P.O. Hviezdoslava. V meste môžete obdivovať aj drevený kolonádový most, ktorý je večer krásne osvetlený a ideálny na romantickú prechádzku. Na svoje si v tomto oravskom meste prídu aj návštevníci, ktorí obľubujú vodné atrakcie, keďže v našom meste sa nachádza známy aquapark otvorený celoročne – AquaRelax.

Kubínska hoľa

Lyžovačka, Tarzánia, Zipline a trojkolky

Patrí medzi najvyhľadávanejšie zjazdovky nie len na Orave, ale aj na Slovensku. V zimnom období sa okrem skvelej lyžovačky pokocháte nádherným výhľadom na Západné Tatry a Chočské vrchy. Zaujímavé atrakcie Vás na Kubínskej Hoľe čakajú aj počas leta. V lete si môžete požičať špeciálne horské terénne trojkolky, ktorými môžete zjazdiť Kubínsku Hoľu pripravenou trasou. Zaujímavosťou je aj lanový park Tarzánia, kde si prídu na svoje nielen detskí návštevníci. O adrenalínový zážitok sa postará najdlhší a najmodernejší Zipline v strednej Európe. Je bezpečný a vhodný aj pre malých návštevníkov a priamo k štartu sa vyveziete lanovkou. Pre vášnivých turistov okolie ponúka množstvo turistických chodníkov.

Kubínska Hoľa v zime a prázdny lyžiarsky vlek
Oravský hrad a rieka Orava

Oravský hrad

Dominanta Oravy a história na každom kroku

Tento hrad patrí medzi hlavné turistické atrakcie a dominanty Oravy a odporúčame ho navštíviť každému. Je výnimočný nielen svojim vzhľadom, ktorý je z každej strany iný, ale aj nádherným okolitým prostredím, keďže sa týči na strmom brale a je obklopený prírodou. Popod bralo hradu môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu plťou po rieke Orava.

Veľký Choč

Výdatná turistika na rozhraní Oravy a Liptova

Choč je najvyšší vrch na Orave a je mnohými považovaný za najkrajší výhľadový vrch na Slovensku. Ponúka nádherné výhľady do šíreho okolia a na všetky významné slovenské pohoria: Západné Tatry, Liptovskú Maru, Nízke Tatry, Veľkú i Malú Fatru a Podtatranskú kotlinu.

Vrchol Veľkého Choča s výhľadom na Liptov
Terchová z výhliadky nad obcou

Terchová

Jánošíkov dom, ľahká aj ťažšia turistika

Táto malebná dedinka na hranici Oravy a Kysúc je známa najmä pre svoju históriu spätú s Jurajom Jánošíkom. Je vstupnou bránou do regiónu Malej Fatry a Vrátnej doliny. Ponúka množstvo atrakcii a možností pre ľahkú turistiku, ale aj náročnejšie túry ako napríklad výstup na Veľký Rozsutec, Stoch, Chleb,… Po celodennej turistike si môžete vychutnať skvelé miestne špeciality v lokálnych reštauráciách alebo navštíviť miestne múzeum Jánošíkov dom.

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Prečítajte si naše zásady používania súborov cookie View more
Povoliť
Odmietnuť